Please log in to pay dues, re-sign books, update your contact information, and view secure documents.

BUILDING TRADES ENDORSED CANDIDATES - 2018 ELECTION 

OHIO SENATE

Senate 3rd District                        Anne Gonzalez                       R        

Senate 15th District                      Hearcel Craig                          D        

Senate 17th District                      NO ENDORSEMENT

Senate 19th District                      Louise Valentine                     D

Senate 31st District                       Jay Hottinger                          R                                                            

OHIO HOUSE                                                    

House 17th District                       Adam Miller                            D

House 18th District                       Kristin Boggs                          D        

House 19th District                       Tim Barhorst                           R        

House 20th District                       Rich Brown                             D        

House 21st District                       Stu Harris                                R        

House 22nd District                      David Leland                          D        

House 23rd District                      Russ Harris                              D        

House 24th District                       Erik Yassenoff                        R        

House 25th District                       NO ENDORSEMENT          

House 26th District                       Erica Crawley                         D        

House 71st District                       Jeremy Blake                           D        

House 72nd District                      Larry Householder                  R        

House 74th District                       Anne Gorman                         D

House 77th District                       Brett Bransky                          D

House 86th District                       Tracy Richardson                    R

House 92nd District                      Beth Workman                        D                                                                                                 

Franklin County Commissioner    Marilyn Brown                        D

Franklin County Auditor              Clarence Mingo                       R

Franklin County Engineer             Cornell Robertson                   R                                                                         

Fairfield County Commissioner    Leah Hackelman-Good           D        

Licking County Commissioner     Adam Rhodes                         D        

Madison County Commissioner   Ron Roach                              D        

Union County Commissioner       Chris Schmenk                        R                                                                                                 

JUDGE COURT OF APPEALS

10th District                                  Laurel Beatty-Blunt                D

Commencing 2/9/2019 

JUDGE COURT OF COMMON PLEAS GENERAL DIVISION

Commencing 1/3/2019                  Bill Creedon                            R

Commencing 1/4/2019                  Jim Hughes                             R

Commencing 1/6/2019                  Kim Brown                             D

Commencing 1/7/2019                  Dan Hawkins                          R

Commencing 1/8/2019                  Steve McIntosh                       D 

JUDGE COURT OF COMMON PLEAS DOMESTIC DIVISION

Commencing 1/1/2019                  Elizabeth Gill                          D

Commencing 1/2/2019                  James Brown                           D        

Commencing 1/5/2019                  Terry Jamison                          D

Commencing 1/9/2019                  Monica Hawkins                     D